Ana Sayfa Teknoloji App Stora nasıl uygulama yüklenir?

App Stora nasıl uygulama yüklenir?

32
0

App Store Nasıl Uygulama Yüklenir?

App store Apple firmasının kendi cihazları için farklı uygulamalar, oyunlar geliştirdiği uygulama mağazasıdır. Bu mağaza da ücretli satın alma işlemi yapabileceğiniz gibi çoğu uygulama ve oyunlara ücretsiz şekilde ulaşım sağlayabiliyoruz. Sadece Apple işlemcisi olan tablet, bilgisayar ve telefonlarda kullanılabilen bir mağazadır. Apple kullanıcıları app store kullanarak istediği birçok uygulamaya ücretli veya ücretsiz şekilde ulaşabilir. Bu mağazadan işlem yapabilmek için app store üyeliğiniz olması gerekmektedir. App store da üyelik açmak ücretsiz bir işlemdir. App store güvenlik açısından oldukça önemli önlemler almıştır. Bugüne kadar henüz mağazasında herhangi bir virüse rastlanmamıştır. App store kullanıcılarının bütün sorunlarıyla ilgilenen bir mağazadır. Her uygulama için iletişim sağlayabiliyor konuşabiliyorsunuz. Bu da kullanıcılarının güvenini sağlıyor. Olumlu veya olumsuz yönde her düşüncenizi indirdiğiniz uygulama veya oyunun altına özgürce yorumlayabilir ve derecelendirebilirsiniz.

App Store Nasıl Uygulama Yüklenir?

App Store da uygulama yüklemeden önce eksiksiz bir uygulama geliştirmeniz gerekir. Bu uygulamanın mobil uyumlu olması gerekmektedir. Geliştirdiğiniz uygulama app store uygun olmalıdır. Uygulamanızı app store yükleyebilmek için bir geliştirici hesabı açmanız gerekiyor. Bunun bir ücreti var ve bu ücret 100 dolardır. Bu ücreti bir seferlik değil her yıl yıllık aidat olarak ödüyorsunuz. Apple uygulamanızı geliştirmek için, ios işletim sistemine özgün olan kodlamalar ile kodlama yapmanız gerekiyor. Bu kodlamayı yaparken xcode aracını kullanmalısınız.

Uygulama Yükleme Sonrası

Uygulamayı yükledikten sonra sürekli takip etmeli, kullanıcı yorumlarını özenle dikkate almalısınız. Kullanıcıların yaptığı yorumlara göre uygulamanızı değerlendirmeli ve geliştirmelisiniz. Uygulamanızı sürekli güncel tutmalısınız. Kullanıcıların sizinle iletişime geçmesi için mutlaka iletişim adresini belirtmelisiniz. Uygulama içeriğini anlatan kısa bir yazı ile uygulamayı anlatmalısınız. Uygulama içerisinden resimler yüklemelisiniz. Apple yapacağınız uygulama başvurusunda uygulamanızı akıcı bir dille ve doğru anlatmanız gerekiyor aksi takdirde başvurunuz red edilebilir. Uygulama hakkında verdiğiniz bilgiler ile uygulama içeriği mutlaka aynı ve doğru orantıda olmalıdır. Uygulamanız hakkında yazı yazarken yazım hatası yapmamaya çok dikkat etmelisiniz. Tekrar tekrar kontrol edin. Geniş kitleye hitap edecek ve özgün uygulamalar geliştirmeye özen gösterin.