Ana Sayfa Finans Emekli maaşını Ptt’den mi bankadan mı almak avantajlı

Emekli maaşını Ptt’den mi bankadan mı almak avantajlı

28
0

Emekli Maaşını Ptt’den Mi Bankadan Mı Almak Avantajlı

Ülkemizde hizmet sunan kamu ve özel bankalar müşterilerinin bankalarına bağlı kalmasını sağlamak için cazip fırsatlar sunar. Cazip fırsat sunulan bu müşterilerden bir grubu da emeklilerdir. Emekliler bu imkânları değerlendirerek öncelikle en güvendikleri ve olanaklarını beğendikleri kuruluşu seçerler. Devlet bankaları bu anlamda güven verici içerikleriyle emeklilerin güvenini kazanmış olan kamu bankaları olarak dikkat çekerler. Ancak emekli maaş konusunda PTT bankasının da özel hizmet sunumları ve avantaj sağladıkları bir takım durumlar bulunmaktadır.

Emekli Maaşının Bankadan Alınmak İstenmesi

Bankalar finans bakımından yıllardır en güvenilir kurumlardandır. Özellikle halk arasında Devlet bankalarının daha güvenilir olduğuna dair bir görüş hâkimdir. Ülkemizde yaşayan emeklilerin neredeyse %75’lik kısmı maaşlarını Devlet bankasından almakta hatta diğer bankaların emekliye verdikleri ekstralara hiç bakmadan tercih yapmaktadır. Elbette ki Devlet bankaları tam anlamıyla güvenilir olmaktadır. Ancak yine de araştırıp haklar konusunda bilgi edinmekte yarar vardır. Eğer emekli maaşını bankadan mı, Ptt’den mi almak avantajlı konusunu merak ediyorsanız hangi kuruluşun imkân ve fırsatlar sunduğu bilgisini araştırmanız şarttır. Bu bilgileri bankaların resmi internet sitelerinden edinebileceğiniz gibi, banka şubelerini ziyaret ederek de edinebilirsiniz. Emekli maaşını bankalardan alan emeklilere bazı bankalar işlem, eft, havale ücreti uygulamazken, bazı bankalar ise mevduat faiz oranları bakımından yüksek oranlı mevduat hesapları sunuyor.

Emekli Maaşının Ptt’den Alınmak İstenmesi

Eski yıllarda posta işletmesi olarak adlandırılan PTT, şimdilerde bankacılık hizmetleri de sunuyor. Gerçek anlamda emekliye kaliteli içerikler sunuyor ancak, şube sayısı bakımından bankalar kadar çok fazla şubesi bulunmuyor. Bir bankanın bazı semtlerde birden çok şubesi bulunurken, PTT bankın çoğu semtte şubesi bulunmuyor. Emekli kişilerin yaş durumunu düşündüğümüzde uzak mesafede bulunan PTT bank şubelerine ulaşmaları çok da kolay olmuyor. Her ne kadar PTT bank emekliye güzel hizmet sunsa da, ulaşım ve bankacılık işlemlerinin bu sebeple kolay yapılamayacak olması emekli kişileri düşündürüyor. İnternet şubesinden emekli maaşımı kullanıyorum diye düşünen emekliler ise PTT bank’ı kolayca kullanabiliyor. PTT bank’ın emeklilere uygun faiz oranlarıyla kredi kullandırması ve avans hesap sunması emeklilere sunulan olanaklar olarak karşımıza çıkıyor.