Ana Sayfa Yaşam Tarzı En çok kullanılan dijital platformlar

En çok kullanılan dijital platformlar

47
0

En Çok Kullanılan Dijital Platformlar

Dünyanın teknolojileşmesinden sonra insanlar sıkça sosyal medya kullanmaya başladılar. Farklı sebeplerden dolayı vakitlerini bu platformlarda geçirdikçe yeni fikirler edinmeye de başladılar. Öyle ki gün geçtikçe sürekli yeni platformlar üretiliyor, bu üretilen platformlar da ilgi duyan kişiler tarafınca tercih ediliyor. Peki en çok kullanılan dijital platformlar hangileri?

Facebook

İlk sırada bizi 2.27 milyar aylık aktif kullanıcısıyla Facebook karşılıyor. Bilindiği üzere bu platform üzerinden arkadaşlarımızı ekleyip konuşabiliyor, istediğimiz şeyler hakkında paylaşım yapabiliyoruz. Her ne kadar etkisi kayboluyormuş gibi gelse de bize görüldüğü üzere hâlâ insanlar tarafından tercih edilen platformların en başın da geliyor.

Youtube

İkinci sırada ise 1.9 milyar aylık aktif kullanıcısıyla Youtube yer alıyor. Bu platformda da video içerikleri paylaşılmaktadır. Youtube’ta birçok marka ve medya kuruluşlarının içeriklerine denk gelebilirsiniz. Müziklerden filmlere, eğlence videolarından belgesellere kadar her türlü video içerikleri ayağınıza seriliyor.

Twitter

Twitter’ın aylık aktif kullanıcı sayısı 335 milyon. Bu platformda öncelik olarak haberleri ilk siz duyabilirsiniz. Haberler ilginizi çekmiyorsa bile ilgi alanınıza uygun her türlü profil karşınıza çıkabilir. Siz de paylaşımlarda bulunarak insanlara sesinizi duyurabilirsiniz.

Whatsapp

Bu platformu aylık aktif olarak 1.5 milyar kişi kullanıyor. Arkadaşlarınızla ücretsiz olarak mesajlaşabildiğiniz ve yeni güncellemeleriyle birlikte durumlar paylaşabildiğiniz bir platform. 2014’de Facebook tarafından satın alınmış olsa da ondan ayrı olarak değerlendiriliyor. Son derece fazla tercih edilen bir ortamdır. Hem iş hem de özel iletişim açısından çok fazla tercih edilmektedir ve kolay iletişim sağlamaktadır.

LinkedIn

LinkedIn ile iş ilanları ayağınıza kadar geliyor. Bu platformu kullanan aktif kullanıcı sayısı da 604 milyon. Gazetelerden, zahmetli araştırmalar sonucu yorucu iş ilanı aramalarından sıkıldıysanız bu platform tam size göre.

Messenger

Messenger da tıpkı Whatsapp gibi insanlarla mesajlaşabildiğiniz bir platform. 1.3 milyar aktif kullanıcısı var.

WeChat

Başlarda bu uygulama Whatsapp ve Messenger gibi mesajlaşma platformuydu fakat daha sonra çevrimiçi alışveriş, çevrimdışı ödeme, para transferi, rezervasyon için de kullanılmaya başlandı. Aktif kullanıcı sayısı 25 milyon.