Ana Sayfa Gündem Fatih Terim virüse nasıl yakalandı?

Fatih Terim virüse nasıl yakalandı?

30
0

Fatih Terim Virüse Nasıl Yakalandı?

Çin’in Wuhan kentinde Aralık 2019 yılında bir yarasanın tüketilmesinden sonra ortaya çıktığı belirtilen Korona virüsü, 11 Mart 2020 tarihinde ülkemize giriş yaptı. Tüm dünyayı etkisi altına alan virüsün, solunum yöntemiyle kişiden kişiye bulaştığı biliniyor. Bu nedenle maske kullanmanın virüsün yayılmasını engelleyici etkileri olduğu görüşü yayılıyor. Ülkemizde günden güne yayılan korona virüsü, spor dünyasının da bir süredir gündemindeydi. Liglerin zamanında tatil edilmemesi ve maçların seyircisiz oynanması sonrasında bu duruma veryansın eden Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim oldukça sert bir açıklama yapmıştı. Geçtiğimiz gün basına yansıyan haberlerde Fatih Terim’in de virüs nedeniyle karantina altına alındığı belirtildi. Terim, konuyla ilgili twitter hesabından da takipçilerine açıklama yaptı.

Fatih Terim’e Korona Virüsü Kimden Bulaştı?

Fatih Terim, ligler tatil olmadan önce en son Beşiktaş derbisi için stadyuma çıkmış ve bu derbi sonrasında açıklamalarda bulunmuştu. Terim açıklamalarında liglerin tatil edilmemesiyle ilgili sert ifadeler kullanarak, federasyona gönderme yapmıştı. Bu sözlerden bir süre sonra liglere ara verildiği kararı kamuya açıklanmıştı.

Fatih Terim, Galatasaray Kulübü İçinden Mi Virüse Hedef Oldu?

Galatasaraylı yönetici Abdurrahim Albayrak’ın yapılan korona virüs testi sonucunun pozitif çıkmış olması, Fatih Terim’e virüsün ondan mı bulaştığı sorusunu akıllara getirdi. Albayrak ve eşinin karantina altında olduğu dönemde, ünlü teknik adamın da virüs testinin pozitif çıkması, aynı ortamda olabilecekleri düşüncesinin ortaya çıkmasına sebep oldu.

Fatih Terim’e Virüs Bulaşmasının Medyadaki Etkileri

Milli takım ve Galatasaray’ın efsanevi teknik adamı Fatih Terim’e virüsün bulaşması, Galatasaraylı oyuncu ve idari heyeti hareketlendirdi. Kulübün tamamı için koronavirüs testi yapıldığı haberleri basına yansıdı. Fatih Terim’in aktif ve faal yaşamı hakkında da bilgi sunulan basın haberlerinde, ünlü hocanın evinde kızı ve torunlarıyla yaşadığı bilgisi alındı. Virüs dolayısıyla tüm ev halkının risk altında olabileceği görüşünü taşıyan bir grup da bulunuyor. Fatih Terim hakkında yeni gelen haberlerde, ünlü hocanın yalnızca az miktarda öksürük sıkıntısı olduğu bilgisi yer alırken, farklı bir semptom ve bulguya rastlanmadığı da ifade edildi. Dış basında da Fatih Terim’le ilgili övgü dolu ifadeler yer aldı.