Ana Sayfa Ev Hali Instagramda takipçi sayısı nasıl arttırılır?

Instagramda takipçi sayısı nasıl arttırılır?

46
0

Instagram’da Takipçi Sayısı Artırma Yolları

Sosyal medya siteleri popüler oldukça insanlardaki takip edilme arzusu aynı oranda artmaktadır. Bunun sebepleri birçok maddeye ayrılabilir. Kimisi ilgi görmek, kimisi sesini duyurabilmek, kimisi çok farklı sebeplerden dolayı takipçi sayısının artması için yöntemlere başvurur.

Instagram platformunda takipçi artırmanın birçok yolu vardır. Gerçek takipçiler olmasa bile sadece sayıları artırmak için üretilen programlar da bulunmaktadır. Gerçek takipçi kazanmak için ne yapmamız gerektiği konusunda ise seçenekler çoğalmaktadır.

Gündeme Uygun Paylaşımlarda Bulunma

Bu yöntemlerden biri gündeme göre paylaşımlarda bulunmaktır. İnsanlar gündeme tepki gösterir ve kendilerini onaylayan ya da bilgilendiren birilerinin olmasını isterler. İnsanların bu isteklerini yerine getiren paylaşımlarda bulunursanız takipçi sayınızı artırabilirsiniz.

Bu konuda dikkat etmeniz gereken şeyler olabilir. Mesela gündemi düzenli olarak takip etmelisiniz. Çoktan geçmiş bir haberi paylaştığınızda insanlar bununla pek ilgilenmeyeceklerdir. Başka bir husus ise gündemle ilgili bir yazı yazacağınız zaman özgün olmanız gerektiğidir. İnsanlar yeni fikirler gördükçe ilgilerini de yoğunlaştıracaktır.

Akımlara Göre Paylaşım Yapın

İnsanlar gün geçtikçe birçok akımlar bulmaktadır. O dönemde popüler olan hangi içerik varsa onunla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz. Bu tarz paylaşımlarda üstelik insanlar sizden özgün olmanızı beklemeyecektir. Çünkü popüler olan şey biraz da taklit yoluyla insanlara kendini kabul ettirir.

Bu yöntemde de önceki dediğimiz gibi düzenli olarak olan biteni takip etmeniz önemlidir. Çoktan modası geçmiş bir akımı paylaşırsanız çok da ilgi görmeyebilirsiniz.

Özlü Sözler Paylaşın

İnsanların severek takip ettiği sayfalardan biri de güzel cümlelerin yer aldığı profillerdir. Özellikle son dönemlerde sıkça karşımıza çıkan bu profiller biraz daha işinizi zorlaştırabilir. İnsanların ilgisini çekmekle beraber özgün cümleler bulabilmeniz için çok uğraş vermeniz gerekebilir.

Eğer uğraş vermeden böyle bir şey yapmak isterseniz kitaplardan, filmlerden, müziklerden ve buna benzer şeylerden yararlanabilirsiniz. Bu tamamen size kalmış bir şeydir. Eğer insanların ilgisinin yoğunlaştığı türden sözleri bulabilirseniz takipçinizin arttığını rahatlıkla görebilirsiniz.

Komik Şeyler Paylaşın

Gün içinde oldukça stres yaşayan insanlar biraz da olsa hayatın gerçekliklerinden uzaklaşmak için kendilerini sosyal medyaya atarlar. Bu durumda sizin yapmanız gereken şeyse oldukça basit. Komik şeyler paylaşarak insanlara bu katkıda bulunabilirsiniz. Aynı zamanda takipçi sayınıza da katkıda bulunacaktır.